..... dlaczego "Wszystko jedno "?

 

Jestem japonistą, filologiem i tłumaczem. Od wielu lat pracuję na uczelni, kształcąc nowe pokolenia japonistów. Jestem autorką podręczników do nauki języka japońskiego, prowadzę lektoraty, zajęcia i warsztaty o tematyce związanej z kulturą Japonii. Interesuję się rzemiosłem oraz rękodziełem japońskim, tradycyjnymi i unikalnymi technikami tworzenia. Chciałabym uchronić je od zapomnienia albo przynajmniej przybliżyć je polskim miłośnikom kultury japońskiej. Zaraziłam swoją pasją do Azji i Japonii rodzinę, w wyniku czego każdy jest w jakiś sposób związany z Krajem Kwitnącej Wiśni. Uczymy języka japońskiego i koreańskiego. Jesteśmy firmą rodzinną pasjonującą się pracą rąk. Tworzymy rozmaite produkty, opierając się na starych technikach rzemiosła japońskiego. Inspirujemy się japońską sztuką farbowania materiału, szycia i zdobienia przedmiotów. Kierujemy się japońską precyzją i estetyką. Korzystamy z japońskiego wzornictwa i symboliki. Używamy zarówno najwyższej jakości tkanin w tradycyjne i nowoczesne wzory, jak również odzyskujemy materiały z japońskich kimon i pasów obi, które powoli odchodzą w zapomnienie.

Wszystko jedno, co wpadnie Ci w oko i czym się zainteresujesz, to masz gwarancję, że na świecie jest tylko jeden taki egzemplarz. Oferujemy wszystko po jednej sztuce. Dla zainteresowanych nauką języka japońskiego mamy ciekawą ofertę podręczników i ćwiczeń. W przyszłości planujemy przygotowanie kursu języka japońskiego i materiałów do nauki samodzielnej i zdalnej.

Prowadzimy także blog o tematyce japońskiej, w którym pojawiają się zarówno artykuły na temat sztuki, kultury i rękodzieła japońskiego, jak i lekcje języka japońskiego oraz znaki Kanji. Link do bloga  (O Japonii subiektywnie) znajdziesz w stopce naszej strony.