Eleganckie ponczo w kolorze czarnym
199,00 zł z VAT
Eleganckie czarne ponczo jest obszyte ozdobnym fragmentem materiału odzyskanego z kimona. Kołnierz obszyty jest ręcznie, japońską techniką wykorzystującą ukryte szwy. Ponczo jest wspaniałym dopełnieniem kreacji, a jednocześnie ogrzewa w zimne dni. Można je nosić pod zewnętrznym okryciem lub na wierzchu jak szeroki szal bądź sweter – narzutkę. Ponczo jest w jednym uniwersalnym rozmiarze, pasuje na każdą sylwetkę, ukrywając wszelkie niedoskonałości.
1 w magazynie
Opis
Eleganckie czarne ponczo jest obszyte ozdobnym fragmentem satynowego materiału odzyskanego z kimona. Jest on zdobiony tradycyjnym japońskim wzorem „ka-no ko”, kwiatami oraz złotą farbą. Kołnierz obszyty jest ręcznie, japońską techniką ukrywającą szwy. Ponczo jest wspaniałym dopełnieniem kreacji, a jednocześnie ogrzewa w zimne dni. Można je nosić pod zewnętrznym okryciem lub na wierzchu jak szeroki szal bądź sweter. – narzutkę. Ponczo jest w jednym uniwersalnym rozmiarze, pasuje na każdą sylwetkę, ukrywając wszelkie niedoskonałości. Eleganckie czarne poncho może być wyjątkowym i oryginalnym prezentem dla osoby, która ceni sobie oryginalność.
Zajmując się i bawiąc japońskim rękodziełem, staramy się unikać błędu mottainai, czyli marnowania rzeczy. Wykorzystujemy nawet niewielkie fragmenty cennych i wyjątkowych materiałów. Ratujemy zapominane powoli japońskie kimona, płaszcze haori i pasy obi. Chcemy, żeby trud artystów i rzemieślników japońskich nie poszedł na marne, a efekty ich pracy zostały w pamięci ludzi jak najdłużej. Wykorzystując japońskie pomysły i techniki rękodzieła tworzymy szale, torby, okładki na zeszyty, woreczki, zabawki itp. Kiedyś te haftowane i ręcznie malowane materiały cieszyły oczy mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni w dziewiętnastym wieku, dzisiaj mogą zachwycać nas.
Więcej na temat mottainai – czyli japońskiej zasady 5R znajdziesz w artykule na blogu – Japońska zasada 5r- mottainai
Obszerny tekst na temat znaczenia japońskich wzorów i symboli znajdziesz na naszym blogu poświęconym kulturze Japonii, dlatego polecam artykuł: Japońskie wzory roślinne