Woreczek kinchaku – tykwy

42,00  z VAT

Bawełniany woreczek kinchaku o wzorze w tykwy. Świetnie nadaje się do noszenia drugiego śniadania lub drobiazgów. Może być też opakowaniem na prezent np. pod choinkę. Wymiary: szerokość 23 cm x długość 26 cm.

1 w magazynie

SKU: wor_39 Kategorie: ,

Opis

Bawełniany woreczek kinchaku tykwy. Świetnie nadaje się do noszenia drugiego śniadania lub drobiazgów.

Kinchaku– to charakterystyczny japoński woreczek – sakiewka, którego kiedyś używano do przechowywania ważnych przedmiotów, monet. Woreczek wiązało się sznurkiem i przytraczano do pasa przy kimonie. Szyjemy kinchakubukuro w różnych rozmiarach, można więc je używać jako kosmetyczki, woreczki na drugie śniadanie, torebki na przedmioty osobiste. Wykonujemy je z kolorowych bawełnianych materiałów w japońskie wzory. Część naszych woreczków jest dwustronna, dzięki temu można cieszyć się różną kolorystyką i wzorami. Niektóre z naszych woreczków tworzymy zgodnie z zasadą mottainai czyli odzyskujemy je z cennych materiałów np kimon. Zgodnie z naszą nadrzędna zasadą każdy woreczek jest oryginalny i niepowtarzalny ponieważ tworzymy wszystkie nasze produkty po jednej sztuce.

Tykwa to roślina pnąca z rodziny dyniowatych. Roślina ta rodzi wiele nasion, które zachowują zdolność kiełkowania nawet po długim okresie, dlatego tykwa symbolizuje w Japonii liczne potomstwo i powodzenie rodu. Kształt owocu tykwy sprawia wrażenie, jakby wypełniła się czymś w środku. Japończycy wierzyli, że to pochłonięte złe moce, które nie mogą się wydostać na zewnątrz. Dlatego też tykwa stanowiła w pewnym sensie amulet chroniący przed złem. Wysuszona skorupa owocu staje się twarda i nie przepuszcza płynów, dlatego w Japonii używano ją jak termosu. Przywiązywano ją sobie do pasa. Symbol tykwy nanosi się najczęściej na płaszcze haori i pasy obi dla mężczyzn.

Alternatywą może być kosmetyczka – dostępne w naszym sklepie – Kosmetyczki-saszetki

Więcej o japońskich wzorach i ich znaczeniu znajdziesz w moim blogu: Japońskie wzory roślinne