Sprzedane – Rączka do torby z chusty furoshiki 3

25,00  z VAT

Rączka uchwyt z kółkami do torby zrobionej z chusty furoshiki. Wykonana jest ze skaju w kolorze brzoskwiniowym Wymiary: szerokość 2.7 cm x długość 22 cm. (Przedmiotem sprzedaży jest tylko rączka bez chusty furoshiki).

Brak w magazynie

Opis

Rączka uchwyt z kółkami do torby zrobionej z chusty furoshiki. Wykonana jest ze skaju w kolorze brzoskwiniowym Wymiary: szerokość 2.7 cm x długość 22 cm.

Chusta Furoshiki ma wiele zastosowań. Kwadratowa, ozdobna chusta przeżywa renesans w Japonii i staje się coraz bardziej popularna na świecie. Niewielki materiał, który można nosić ze sobą w kieszeni czy torbie, w miarę potrzeby może przeobrazić się w dodatkowy worek, plecak, chustę na głowę, apaszkę, obrus, temblak i wiele innych. Japończycy wymyślili wiele sposobów związywania chusty, dzięki czemu można atrakcyjnie zapakować wszelkie bryły. Z jednej strony jest to sztuka pięknego opakowywania podarunków, z drugiej zaś bardzo praktyczna i błyskawiczna metoda pakowania i bezpiecznego przenoszenia przedmiotów.

Furoshiki fantastycznie sprawdza się podczas  zakupów. Wystarczy chustę rozłożyć w plastikowym koszyku sklepowym, włożyć zakupy i na koniec związać dwie pary rogów węzłem płaskim. W efekcie powstanie prosty ale wytrzymały worek. Wygodnie się go trzyma, a po wypakowaniu zawartości ponownie można go użyć, a w razie potrzeby uprać, uprasować. To bardzo popularna i modna ostatnio metoda zwana „zero waste” czy mottainai. Chusta Furoshiki jest przykładem działania ekologicznego. Jedna chusta może spełniać wiele funkcji innych przedmiotów: torba, apaszka, temblak, obrus, plecak, pasek itp.

Japońskie chusty są bardzo efektowne, zachwycają kolorami i unikalnymi wzorami, dlatego używane są często w celach ozdobnych. Wykorzystuje się je także z dodatkowymi elementami takimi jak okrągłe uchwyty czy paski – rączki, dzięki którym chusta błyskawicznie przeobraża się w atrakcyjną torebkę. Rączka do torby z chusty furoshiki skórzana czy materiałowa ma długą żywotność. Torebki do nich przywiązane można nosić w ręce bądź na ramieniu – zależy to od ich długości i rodzaju splotu chusty.

O chustach furoshiki przeczytasz w artykule na naszym blogu: https://matsuki.pl/japonska-chusta-furoshiki/